EFEKTYWNY TRENING EMS DLA KAŻDEGO! - 2B Studio

EFEKTYWNY TRENING EMS DLA KAŻDEGO!

W dzisiejszym poście krótko na temat najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które nigdy nie miały styczności z tym rodzajem aktywności fizycznej.

TRENING EMS TO TRENING PERSONALNY

Warty podkreślenia jest fakt, iż trening EMS faktycznie jest niekonwencjonalną metodą treningową, jednakże jest to rodzaj treningu personalnego. W praktyce oznacza to, że zawsze w trakcie wykonywanych ćwiczeń, jest obecny wykwalifikowany trener personalny, który zapewnia bezpieczeństwo osobom trenującym. Celem pierwszych personalnych spotkań jest nauka prawidłowych wzorców ruchowych, ocena występujących nieprawidłowości i dysfunkcji oraz nauka prawidłowego napięcia mięśniowego i oddechu. W związku z tym każdy bez względu na swój obecny tryb życia i poziom zaawansowania, może rozpocząć przygodę z treningiem EMS. Poziom zaawansowania zostanie dostosowany do indywidualnych możliwości trenujących.

TRENING EMS JAKO JEDNA Z NAJBEZPIECZNIEJSZYCH FORM AKTYWNOŚCI

Jednym z powszechnych problemów, z którymi zmagają się osoby niedoświadczone podczas swoich pierwszych wizyt na siłowni, jest problem z doborem ćwiczeń oraz obciążeniem. Kobiety mają tendencję do wykonywania godzinnych cardio, natomiast mężczyźni swój trening ograniczają do ćwiczeń na maszynach stojących. Brak wiedzy na temat techniki wykonywanych ćwiczeń doprowadza do wystąpienia kontuzji i urazów. Jest to niebezpieczne zjawisko, które jest bagatelizowane. Niepoprawny dobór intensywności i objętości treningowej przyczynia się do obciążenia stawów, kolan oraz kręgosłupa. W przypadku treningu EMS schemat pracy z daną osobą opracowywany jest na podstawie wstępnej konsultacji, dzięki czemu każdy bez względu na swój poziom wytrenowania może osiągnąć swój cel. Dobór ćwiczeń odbywa się głównie pod najsłabsze partie ciała, ale i również pod indywidualne preferencje i możliwości. Zapewnienie bezpieczeństwa osobom wykonującym trening z wykorzystaniem technologii elektrostymulacji jest priorytetem trenerów personalnych EMS. Duży nacisk kładzie się na technikę oraz systematyczny, lecz proporcjonalny do wykonywanego progresu wzrost intensywności, który objawia się przez zmianę ćwiczeń oraz ich dynamikę.

ZALETY TRENINGU EMS

Regularnie wykonywany trening EMS, ma wiele korzyści zdrowotnych. Technologia elektrostymulacji pierwotnie wykorzystywana w rehabilitacji znajdując swoje zastosowanie w treningu, przyczynia się do skrócenia czasu potrzebnego na wzmocnienia całego aparatu mięśniowego. Dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia taka aktywność jest świetnym rozwiązaniem. Ponadto, zaangażowanie 90% aparatu mięśniowego i stymulacja mięśni głębokich pozwala na wyrównanie dysbalansu mięśniowego u osób, które borykają się z dyskopatią. W przypadku występujących dolegliwości z kręgosłupem trening ma udowodnione naukowo działanie. Warto zaproponować trening EMS u osób starszych, których masa mięśniowa z wiekiem ulega zanikowi, ze względu na procesy fizjologiczne oraz brak podejmowanego ruchu.

PODSUMOWANIE

Trening EMS jest rodzajem treningu personalnego, co sprawia, że każdy może uczestniczyć w zajęciach. Występują pewne przeciwwskazania do treningu, lecz nie różnią się one od przeciwskazań do konwencjonalnej aktywności. Zatem wszyscy powyżej 18 roku życia, którzy chcą wprowadzić w swoje życie niekonwencjonalne rozwiązanie w celu dbania o swoje zdrowie mogą wziąć udział w zajęciach. Aby się zapisać, zapraszam do kontaktu tutaj.

Scroll to Top