Jak powinien wyglądać sposób odżywiania osoby trenującej EMS? - 2B Studio
Jak powinien wyglądać sposób odżywiania osoby trenującej EMS?

Jak powinien wyglądać sposób odżywiania osoby trenującej EMS?

Odpowiednio zbilansowana dieta to jeden z kluczowych czynników w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Właściwy sposób odżywiania ma niebagatelne znaczenie zarówno u osób chcących zrzucić kilka kilogramów, jak i u tych, którym zależy na zbudowaniu mięśni. Na co w naszej diecie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli wybraliśmy trening EMS? Czy taka forma ćwiczeń wiąże się z koniecznością spożywania specjalnych posiłków?

Zbilansowany jadłospis i wyeliminowanie niezdrowych produktów

Osoby trenujące EMS nie muszą stosować żadnej specjalnej diety. Bez wahania mogą korzystać z ogólnych zaleceń dotyczących zdrowego odżywiania. Z jadłospisu warto ograniczyć więc wysoko przetworzone produkty: pakowane ciastka i białe pieczywo, dania gotowe, słodycze i słone przekąski oraz słodkie napoje. Składnikiem, na którego obecność warto zwrócić szczególną uwagę, jest białko – po odbytej elektrostymulacji musimy uzupełnić jego straty w organizmie. Pełnowartościowe białko znajdziemy w takich rodzajach żywności, jak chude mięso, nabiał i ryby, jajka oraz różne rośliny strączkowe.

Obok źródeł białka na talerzu muszą pojawić się także węglowodany złożone. To przede wszystkim pełnoziarniste odmiany ryżu, makaronu i pieczywa. Wybierajmy posiłki z różnymi kaszami oraz dobrymi źródłami tłuszczy. Nie możemy też zapomnieć o warzywach i owocach, które są ważnym źródłem błonnika oraz wielu witamin. Zawsze miejmy też przy sobie butelkę wody – dziennie powinniśmy wypijać jej około 1,5-2 l.

Składniki odżywcze niezbędne w regeneracji

Koniec końców, sposób odżywiania osoby trenującej EMS zależy od celu, jaki chce osiągnąć. Pomocne w dobraniu właściwej diety mogą być konsultacje z trenerem prowadzącym zajęcia, a także z dietetykiem, który pomoże nam obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, a podczas planowania jadłospisu weźmie pod uwagę charakter i intensywność wykonywanych przez nas ćwiczeń. Pamiętajmy, że EMS jest formą aktywności fizycznej, która wiąże się z dużym wysiłkiem. Prawidłowy sposób odżywiania, pełnowartościowe posiłki i odpowiednie nawodnienie  organizmu mają więc kluczowe znaczenie w procesie regeneracji.

Scroll to Top