Jak wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych? - 2B Studio
Jak wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych?

Jak wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych?

Kto z nas tego nie przechodził – na początku nowego roku z entuzjazmem zaczynamy odwiedzać siłownię, a z diety wyrzucamy wszystkie słodkie napoje i słone przekąski. Po kilku dniach zapał jednak się kończy, a my bez słowa wracamy do starych nawyków. Jak wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych i po kilku miesiącach cieszyć się osiągniętymi efektami? Poniżej podsuwamy kilka porad.

Podejdź do celu z głową

Przede wszystkim sam entuzjazm nie wystarczy. Oczywiście dobrze jest czerpać satysfakcje z nowo rozpoczętej aktywności fizycznej bądź zdrowszej diety. Co więcej, jeśli zdrowe nawyki miałyby pogarszać nasze samopoczucie, to byłby to sygnał, że coś trzeba w nich zmienić. Jednakże w momencie, kiedy do życia chcemy wprowadzić zmiany mające przynieść efekt długofalowy (osiągnięcie wymarzonej sylwetki, zrzucenie kilku kilogramów), to musimy zaplanować nasze działania. Nie powinniśmy oczekiwać rezultatów od razu, a nasze noworoczne postanowienia powinny być realistyczne. Zastanów się dobrze, co będziesz w stanie osiągnąć, a co na razie jest poza Twoim zasięgiem.

Podziel działania na mniejsze etapy i daj sobie czas

Ta porada jest bezpośrednio związana z poprzednią. Rozłożenie wyzwania na mniejsze etapy pomaga w lepszym monitorowaniu postępów. Osiągnięcie kolejnych małych celów każdorazowo będzie też źródłem satysfakcji. Pamiętaj przy tym, by dać sobie na nie odpowiednią ilość czasu i nie przejmować się, jeśli po drodze wystąpią jakieś potknięcia. Swoje postanowienia noworoczne i tak zrealizujesz, tylko trochę później. To przecież i tak dużo lepszy rezultat niż porzucenie ich w drugim tygodniu stycznia.

Znajdź w kimś wsparcie i motywację

Postanowień noworocznych łatwiej dotrzymać, jeśli ktoś kibicuje nam w ich wypełnianiu. Może to być po prostu ktoś z naszych bliskich, kto pochwali nas za różne małe sukcesy i kto zapewni motywację do dalszego działania w momentach, w których będzie kiepsko nam szło. Do realizacji postanowień noworocznych można także przystąpić w kilka osób. Może na siłownię bądź trening EMS chcesz udać się z partnerką lub ze znajomym? We dwójkę lub w większej grupie łatwiej stawić czoła wyzwaniom.

Scroll to Top