Trening EMS to szybki sposób na trening całego ciała - 2B Studio
Trening EMS to szybki sposób na trening całego ciała

Trening EMS to szybki sposób na trening całego ciała

Kiedy mówimy o szybkości ćwiczeń polegających na elektrostymulacji, to na myśli mamy przede wszystkim czas trwania jednej sesji EMS. To zaledwie dwadzieścia minut, do których należy doliczyć dodatkowy czas na założenie i zdjęcie stroju oraz konsultację z trenerem personalnym – sesje zawsze odbywają się pod okiem opiekuna. Co więcej, szacuje się, że jedna krótka wizyta w studiu EMS odpowiada trzem godzinnym treningom na siłowni. Nic więc dziwnego, że elektrostymulacja kojarzy nam się z szybkimi efektami.

Krótkie ćwiczenia – długie odstępy pomiędzy nimi

Należy jednak pamiętać, że zarówno trzy wizyty na siłowni, jak i jedna sesja elektrostymulacji mięśni to mniej więcej taka sama ilość ćwiczeń, jakie wykonamy w ciągu jednego tygodnia. O ile na siłownię możemy chodzić nawet częściej, to z zalet drugiej metody nie powinno się korzystać więcej razy, zwłaszcza, że angażuje ona aż 90% aparatu mięśniowego.Regeneracja też jest ważną częścią treningu, a podczas jednej sesji EMS nasz organizm poddawany jest naprawdę dużemu wysiłkowi. Tracimy też wiele kalorii.

Jak szybko widać rezultaty?

Trening EMS wykonujemy raz w tygodniu, pierwsze efekty zobaczymy już po kilku tygodniach. W przeciwieństwie do zajęć fitness czy ćwiczeń z obciążeniami, osiągniemy je przy mniejszym nakładzie czasu (a także bez obciążania stawów). Co więcej, podczas elektrostymulacji do pracy angażowane są mięśnie głębokie, do których trudno jest dotrzeć w trakcie treningu „tradycyjnego”. O ile nie należy więc spodziewać się magicznych efektów od razu po pierwszej sesji, to przy regularnych, nadzorowanych przez specjalistę ćwiczeniach można liczyć na zadowalające efekty: zbudowanie mięśni, ukształtowanie sylwetki, zrzucenie kilku kilogramów i wzmocnienie całego ciała.

A czy na taką sesję może udać się każdy?

Istnieje stosunkowo niewiele przeciwwskazań do podjęcia treningu EMS, więc z elektrostymulacji korzystają osoby w różnych grupach wiekowych. Przeszkodą jest jednak ciąża, obecność rozrusznika serca i nowotwór. Każdorazowo przeprowadzona będzie też konsultacja dotycząca stanu zdrowia i oczekiwanych efektów.

Scroll to Top