Kiedy robić trening EMS? Rano czy wieczorem? - 2B Studio
EMS ćwiczyć rano czy wieczorem?

Kiedy robić trening EMS? Rano czy wieczorem?

Jeśli zastanawiasz się, w jakich porach najlepiej wykonać trening elektrostymulacji mięśni, zastanów się, kiedy sam najbardziej lubisz ćwiczyć. Niektórzy z nas wolą wybierać aktywność fizyczną rano – traktują ją jako sposób na dobre rozpoczęcie dnia, pobudzenie ciała do działania i „wstrzyknięcie” sobie dawki endorfin. Jeśli i Ty należysz do tej grupy osób, zorientuj się, o której najwcześniej zaczynają się zajęcia w studiu, do którego uczęszczasz. Pamiętaj tylko, że po treningu ważna jest regeneracja. Staraj się więc, żeby w ciągu dnia nie przeciążyć organizmu w żaden inny sposób.

Ćwiczyć rano czy wieczorem? To zależy od Ciebie!

Trening EMS wieczorem to też dobry pomysł. Aktywność fizyczna to też jeden z najlepszych sposobów na odreagowanie po całym dniu w pracy, a po zakończeniu ćwiczeń mamy mnóstwo czasu na regenerację organizmu. Niezbyt dobrym pomysłem jest jednak zbyt późne wykonywanie takiego treningu. Istnieje możliwość, że wskutek elektrostymulacji mięśni zbytnio się rozbudzimy i będziemy mieć problem z zaśnięciem. Po jego zakończeniu powinno się również spożyć pełnowartościowy posiłek w celu dostarczenia organizmowi składników potrzebnych mu do regeneracji. Warto więc tak rozplanować dzień, by po treningu mieć jeszcze czas na kolację, a po niej – około 2 godziny przed pójściem spać.

Dostosowanie pory sesji EMS, do Twojego trybu życia to z pewnością dobry pomysł. Jeśli masz jakieś wątpliwości, warto skonsultować to z trenerem. Pamiętaj też o odpowiednich posiłkach przed i po sesji – tu również Twoje wątpliwości może rozwiać specjalista.

Scroll to Top