Trening EMS skutecznym narzędziem w walce z cellulitem - 2B Studio
Trening EMS skutecznym narzędziem w walce z cellulitem

Trening EMS skutecznym narzędziem w walce z cellulitem

Na rozpoczęcie regularnego treningu decydujemy się z różnych powodów. Może zależeć nam na zdrowiu, poprawie kondycji, ale też zmianie wyglądu naszego ciała – w tym na usunięciu cellulitu, który wiele kobiet i dziewcząt uważa za szpecący. Czy EMS jest dobrym narzędziem w walce z popularną „pomarańczową skórką”?

Mówiąc krótko – tak, regularnie wykonywana elektrostymulacja mięśni, jak większość rodzajów ćwiczeń, ma wpływ na nasz wygląd. Jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu, obok gospodarki hormonalnej, jest bowiem siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Rezultatem może być skóra o pomarszczonym, grudkowatym wyglądzie. Problem ten może dotknąć zarówno osoby szczupłe, jak i z nadwagą. Jeśli Ci przeszkadza, możesz jednak z nim walczyć.

EMS a cellulit

Elektrostymulacja mięśni przyczynia się do poprawy jędrności i napięcia skóry, a więc jest w stanie zniwelować oznaki cellulitu. Trening ten opiera się na emitowaniu impulsów elektrycznych do mięśni, stymulując je do pracy – działa więc podobnie, co ćwiczenia tradycyjne, jednak ze zwiększoną intensywnością. Podczas EMS impulsy docierają nawet do głębokich tkanek mięśniowych, a kalorie spalane podczas jednej sesji treningowej odpowiadają trzem wizytom na siłowni. Wykonuje się go pod okiem profesjonalnego trenera nie częściej niż raz w tygodniu.

Kompleksowe podejście

Warto jednak pamiętać, że żadna z metod – nawet EMS – nie sprawi, że wygląd naszego ciała zmieni się jak za dotknięciem magicznej różdżki. W rzeczywistości czeka nas spory wysiłek. Co więcej, osoby chcące zniwelować widoczność cellulitu powinny skupić się w takim samym stopniu na treningu EMS, co na odpowiedniej diecie i pielęgnacji skóry. Dopiero po połączeniu tych kilku czynników można oczekiwać naprawdę zauważalnych rezultatów. Pomarańczowa skórka może być też bowiem wynikiem nieprawidłowej diety – na przykład zbyt dużej zawartości soli w posiłkach, która w dalszej kolejności przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie. W przypadku pielęgnacji warto do niej włączyć regularne masaże i peelingi.

Scroll to Top