W jaki sposób elektrostymulacja przyczynia się do zmniejszenia kresy białej? - 2B Studio
W jaki sposób elektrostymulacja przyczynia się do zmniejszenia kresy białej?

W jaki sposób elektrostymulacja przyczynia się do zmniejszenia kresy białej?

Dobrze dobrany zestaw ćwiczeń potrafi odmienić wygląd ciała. Nie inaczej jest w przypadku treningu EMS. Elektrostymulacja jest wprawdzie niekonwencjonalnym sposobem wzmacniania mięśni i spalania tkanki tłuszczowej; przynosi jednak takie same efekty, co ćwiczenia na siłowni. Do tego nie obciąża stawów. Takie rozwiązanie wybierają więc osoby chcące uporać się z różnymi problemami dotyczącymi wyglądu ciała – również próbujące zmniejszyć tzw. kresę białą.

Rozejście się mięśnie brzucha

Kresa biała znajduje się w przedniej części brzucha, a mówiąc konkretniej, pomiędzy dwoma pasmami mięśni prostych brzucha, które do niej przylegają. Jest to rodzaj tkanki, splot włókien kolagenowych, które mają tendencję do rozchodzenia się pod wpływem powiększającej się macicy oraz hormonów przygotowujących ciało kobiety do porodu. Po ciąży zostają zaś ślady – rozstęp kresy białej przejawia się zwykle stożkowatym wyglądem brzucha. Można z nimi walczyć za pomocą elektrostymulacji.

Trening EMS polega na stymulowaniu mięśni impulsami elektrycznymi. Może obejmować zarówno całe ciało, jak i ograniczać się do wyznaczonego obszaru – na przykład brzucha. Stosuje się więc go jako jedną z metod na uporanie się z problemem. W wyniku impulsów mięśnie są pobudzane do pracy, co przyczynia się do zwiększenia ich napięcia oraz zapobiegania powstawaniu dalszych rozstępów.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Elektrostymulacja należy do metod, które pomagają osiągnąć widoczne rezultaty w dość szybkim tempie. Jednakże, przed rozpoczęciem treningu EMS każda z osób powinna potwierdzić swój stan zdrowia. Trening EMS może wspierać rekonwalescencję po porodzie, ale wiele zależy od rozmiarów przypadłości. Duże rozejście się mięśni czasami wymaga nawet interwencji chirurgicznej. Decyzję o podjęciu treningu warto więc dobrze przemyśleć, tak, aby rzeczywiście zauważyć jego rezultaty, a nie wyrządzić sobie krzywdę. W naszym składzie trenerskim znajduje się fizjoterapeuta, który na podstawie wywiadu przed treningiem jest w stanie określić zdatność kobiety do ćwiczeń EMS, a także dobrać dla niej odpowiedni plan ćwiczeń. Takie podejście sprawia, że można liczyć na korzyści z elektrostymulacji – w tym na zmniejszenie się rozejścia kresy białej.

Scroll to Top